top of page
Поиск

Теплові характеристики верхнього одягу

Коли мова заходить про теплові характеристики верхнього одягу, варто згадати про його вагу, що має пряме відношення до цього питання.


Обираючи верхній одяг, багато уваги приділяють саме його вазі. Хід думок зберігся ще з радянських часів: легкий одяг не може бути теплим. Це судження пов'язане з тим, що в той період найтеплішим зимовим одягом були шуби і дублянки. І одні, й інші важили чимало.


Але технології не стояли на місці і ситуація станом на сьогодні суттєво змінилася. В одязі нас зігріває не його вага, а кількість теплого повітря, яке в затримується між тілом та зовнішнім шаром одягу.


Тут варто зазначити, що важкий одяг під час носіння спершу справді буде теплим - тіло зігріватиметься під його вагою, рясно виділяючи під час цього піт.

Проте, як тільки рух припиниться, тіло почне вистигати: накопичена волога буде випаровуватися і розпочнеться швидкий процес замерзання.


За останніми даними японських дослідників, комфортна вага одягу і аксесуарів (взуття і сумка з усім її вмістом) не повинна перевищувати 10% від ваги людини.

Навіть найоб'ємніші утеплювачі Comfortemp ® дуже легкі, що робить одяг з ними всередині абсолютно повітряною.


Наприклад, зимова парка, що розрахована на температурний режим до -18°С з двома шарами утеплювача всередині (HO160 – 50 г/м² і HO164 – 100 г/м²), тканиною верху, підкладкою і металевою фурнітурою важить всього 600 грам.6 просмотров

Comments


bottom of page